Najlepšia hudobná show aká kedy na Slovensku bola = Rammstein

Autor: Ján Gašo | 7.11.2011 o 10:57 | (upravené 7.11.2011 o 13:07) Karma článku: 13,16 | Prečítané:  6952x

6.11.2011, cca 21:00 hod, štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Slovensko. Zo strechy sa spúšta dlhý dymiaci a svietiaci most, ktorý zastaví v 4-metrovej výške a prepojí pôdium s menším pódiom v zadnej časti haly. Všetci pozerajú na opačnú stranu ako je hlavné pódium a pozorujú šesticu mužov, v originálnych kostýmoch, ktorí po spustenom moste prechádzajú ponad ich hlavy na hlavné pódium. Jeden z nich hrdo nesie aj vlajku Slovenska. Takto nejako vyzeral začiatok tohto koncertu (video nižšie).

Na úvod musím povedať, že počúvam úplne iný štýl hudby. Keďže môj článok bude vyzerať ako keby bola skupina Rammstein moja naj. Síce nejaké ich piesne poznám, ale na koncert som išiel hlavne preto, že vo všeobecnosti sa hovorí o ich neuveriteľných koncertných vystúpeniach a taktiež som sa chcel presvedčiť, či tých v tlači spomínaných 32 kamiónov techniky nebol iba marketingový ťah. Teraz už viem že obidva fakty boli pravdivé.

Zaujímavý pocit bol, keď sa to začalo naplno, prvou piesňou Sonne. Ten zvuk (v piatom rade od pódia) bol taký silný, že bolo cítiť tlakovú vlnu na celom tele. Zároveň však bol dokonale čistý.  Už počas tejto piesne, začali po pódiu synchornizované s hudbou šľahať obrovské plamene, ktoré "olizovali" až techniku zavesenú na strešnej konštrukcii. Pri ich horení bolo cítiť sálavé teplo až v dave medzi divákmi. Čo sa ohňa týka, neskôr taktiež hrali na horiacich gitarách, gitarista spievali do horiaceho mikrofónu, spevák podkuroval obrovskými plameňmi klávesistovi v kotlíku, trom členom pri spievaní za pomoci špeciálneho kostýmu šľahali obrovské plamene z úst, či spevákovi z veľkých anjelských krídel...

Pyrotechnických efektov bolo tiež neúrekom. Od jednoduchého v ruke zapáleného bengálskeho ohňa, cez s hudbou zladené výbuchy, iskry padajúce zo stropu na speváka či vychádzajúce zo špeciálneho luku až po svetlicu vystrelenú "do stropu" následkom čoho preleteli naprieč halou ponad divákov pískajúce rakety...

Vzhľad hlavného pódia sa neustále menil, nielen klasickými svetelnými efektmi, ale aj s pomocou 7 obrovských svetelných rekvizít, ktoré okrem farby menili aj výšku a natáčali sa do strán. Dva krát sa úplne zmenil vzhľad celého pozadia (aj priestorovo), pričom v poslednom prípade sa ešte aj zo stropu pódia spustila a do zvislej polohy sa postavila obrovská vrtuľa.

Medzi zábavné okamihy koncertu patril prechod skupiny na zadné menšie pódium, kedy si bubeník prezlečený za dominantnú ženu, viedol zvyšok skupiny na obojku "po štyroch" cez most na druhé pódium, plávanie klávesistu v nafukovacom člne po rukách davu pred pódiom, pričom počas plavby z člna opäť vytiahol slovenskú vlajku, či striekanie peny speváka na ľudí z napodobeniny obrovského penisu.

Čo sa týka piesní, tak skupina odohrala všetky hity ako Sonne, Du hast, Mutter, Ohne dich, Rammstein, Feuer Frei, Amerika, Pussy, Mein tail, Keine lust, Engel atď... časť z nich aj na druhom pódiu. Spevák po slovensky poďakoval a aj cez koncert vyzýval ľudí aby dali ruky hore. Keď to teda na záver zhrniem, čakal som veľa, no dostal som ešte viac. Bol to neuveriteľný zážitok. A v neposlednom rade by som chcel poďakovať ľuďom z XL promotion. Organizačne to bolo zvládnuté na slovenské pomery perfektne. Priestor pod pódiom napriek tomu že bol vypredaný nebol preplnený a pri vstupe do haly sme vôbec nečakali.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bašternák sa nakoniec môže trestu vyhnúť, lebo správkyňa nekoná

Podnikateľ blízky Smeru previedol majetok, aby mu ho štát nevzal. Zatiaľ mu to vychádza.

Dobré ráno

Dobré ráno: Odysea za funkčným Ústavným súdom je za nami. Čo teraz?

Na súde je viac ako tisíc nevybavených prípadov.

STĹPČEK JAKUBA FILA

Čí človek je správkyňa v Bašternákovom konkurze?

Cieľom trestu bolo z Bašternáka vyžmýkať všetky nelegálne eurá.


Už ste čítali?