Klamú médiá na čele so SME úmyselne?

Autor: Ján Gašo | 28.1.2012 o 16:56 | Karma článku: 17,01 | Prečítané:  65168x

Včera na slovenské pomery úspešne prebehol Protest Gorila. Je však zarážajúce, ako sa k tomu postavili niektoré médiá. To že túto akciu prakticky nepropagovali sa by sa ešte ako tak dalo ospravedlniť, ale to, ako klamú o počte zúčastnených je až do neba volajúce. A preto teraz prinášam jasný dôkaz ako to v skutočnosti bolo..

Pozrime sa najskôr na informácie o počte účastníkov odvysielané v našich televíziách, prípadne zverejnené na vybraných webových portáloch:

TA3 - hovorili o stovkách, údajne to je ťažké odhadnúť...
Markíza - najskôr hovorila o stovkách, neskôr upravila na "asi" dvetisíc...
TV Joj - vyše 2 tisíc, ale nezabudli utrúsiť, že pôvodne dalo prísľub sedem tisíc...
STV - tisícky ľudí, v reportáži spresnili, že najskôr na námestí dve a neskôr pri presune až štyritisíc ľudí (v tomto prípade si STV zaslúži palec hore)
pravda.sk - stovky ľudí...
topky.sk - viac ako tisíc ľudí...
SME.sk - najskôr 800 a potom upravil na okolo 1000 ľudí...neuveriteľné klamstvo.

Aby ste si všetci urobili obraz, tak najskôr poviem, že protest začal o 15:00 a trval do cca 17:30. S pribúdajúcim časom od 15:00 ľudia do davu neustále pribúdali. Henrich Harcsa spravil perfektnu fotografiu z vtáčej perspektívy, a keďže mala rozlíšenie 4992x3980, po priblížení nebol problém vyznačiť si jednotlivé osoby a potom ich spočítať. Môžete si pozrieť výsledok, ako vyzeralo námestie SNP v čase 16:05, teda iba hodinu po začiatku a ľudia neustále prichádzali....

Námestie SNP 16:05 (foto:Henrich Harcsa)foto:Henrich Harcsa

Podotýkam, že na fotografii sú vyznačené iba viditeľné osoby, nie sú tam zahrnuté osoby čo sa navzájom prekrývajú, prípadne ich prekrývajú stromy alebo transparenty. A počet tých vyznačených osôb na fotografii už v tomto čase je:

2375

Kladiem si preto otázku, sú naozaj niektoré médiá také neschopné v odhadovaní počtu ľudí? Alebo je to snaha vykresliť situáciu v prospech niekoho, aby to pre tých čo tam neboli vyzeralo, že sa v podstate nič nestalo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prečo je tento máj taký chladný?

Európa tento rok zažila jeden z najchladnejších aprílov. Niekde sa chladnejšie počasie prenieslo aj do mája.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kedy to Kollára prestane baviť?

Koalícia sa potáca z krízy do krízy.


Už ste čítali?