3 otázky, ktoré som poslal D.Lipšicovi na verejné zodpovedanie

Autor: Ján Gašo | 1.3.2012 o 11:12 | (upravené 18.3.2012 o 10:06) Karma článku: 8,47 | Prečítané:  1379x

Dnes som poslal na Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, do Kancelárie ministra vnútra a na Sekretariát ministra vnútra Daniela Lipšica list, v ktorom som požiadal pána ministra o verejné zodpovedanie troch otázok súvisiacich so včerajším nasadením polície pred NR SR. List si môžete pozrieť nižšie...

 

Vážený pán minister,

Obraciam sa na Vás ako na najvyššieho predstaviteľa ministerstva vnútra SR, ktorý sa na verejnosti hlási k heslu polície „Pomáhať a chrániť“, aby sa verejne vyjadril k mojim nasledujúcim otázkam.

  1. Prečo mne, slušnému občanovi tejto krajiny bolo políciou zabránené zúčastniť sa zasadnutia NR SR, napriek tomu že mám na to ústavné právo, kapacita pre hostí aj podľa vyjadrení poslancov nebola naplno využitá a tí hostia čo sa tam nachádzali sa v tom čase ešte správali slušne?
  2. Prečo bolo políciou zakázané rodinke s dvomi malými deťmi s vekom cca do desať rokov, ktorá bola na výlete prejsť cez policajné zátarasy pred NR SR?
  3. Prečo policajt Peter K. (číslo na uniforme 305562) aj napriek tomu, že som stál na mieste, nikam som sa netlačil a nikomu som nič nerobil do mňa agresívne strčil bez vyzvania na posunutie sa? (dôkaz si môžete pozrieť na tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=YIN6VHhfvhY – vidieť ma od času 9:35 v prúžkovanej čiapke, agresívne ma postrčí v čase 9:43)

Týmto by som Vás chcel poprosiť o zodpovedanie mojich otázok, buď Vami obľúbenými tlačovými konferenciami, prípadne v piatok 2.3. počas ďalšieho Protestu Gorila, ktorý sa na záver presunie pred centrálu Vašej strany. Veľmi rád si to nechám objasniť, nakoľko po včerajšom zážitku mi už nie je celkom jasné, komu má polícia pomáhať a koho chrániť.

PS:: kópiu tohto listu som zverejnil aj na svojom blogu na sme.sk

S pozdravom

Zmätený občan Ján Gašo

Aktualizované 18.3.2011 (odpovede z polície)

5.3. mi z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave prišla nasledujúca odpoveď: Na základe Vašej e-mailovej žiadosti, ktorú ste zaslali dňa 01.03.2012 na e-mailovú adresu frantisek.peczar@minv.sk, a ktorá bola dňa 01.03.2012 zaevidovaná na Krajskom riaditeľstve PZ v Bratislave v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zákon o slobode informácií), Vás v zmysle § 14 ods. 2 a ods. 3 zákona o slobode informácií žiadam, aby ste v lehote do 8 dní  doplnili svoju žiadosť o adresu pobytu a spôsob ako požadujete informáciu sprístupniť. Doplnenú žiadosť adresujte na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave, Špitálska 14, 812 28 Bratislava k vyššie uvedenému nášmu číslu. V zmysle § 14 ods.3 ZSI, ak žiadateľ žiadosť nedoplní v lehote od doručenia výzvy na doplnenie podania, tak Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave ako povinná osoba Vašu žiadosť odloží.

Na základe tejto výzvy som teda doplnil adresu pobytu aj spôsob sprístupnenia a 15.3. mi prišlo toto:

add 1) Ohľadom okolností týkajúcich sa  obmedzenia prístupu k budove NR SR, Vám   oznamujem, že vstupný režim bol riešený pracovníkmi odboru obrany, bezpečnosti a ochrany kancelárie NR SR, pričom túto činnosť koordinoval jej riaditeľ p. Mgr. Ferdinand Veselý.

Policajný zbor niekoľkokrát využil oprávnenie podľa § 27 písm. a) zák. č. 171/1993 Z.z. o Policajnom zbore, v zmysle ktorého na čas nevyhnutne potrebný za účelom udržania verejného poriadku zakázal vstup na určené miesto. Išlo o prípady, kedy občania nerešpektovali pokyny pracovníkov odboru obrany, bezpečnosti a ochrany kancelárie NR SR, snažili sa poškodzovať majetok a odmietali uposlúchnuť výzvy policajtov smerujúce k udržaniu verejného poriadku.

add 2)    Nemáme vedomosť o uvedenej udalosti, a preto nie je možné sa k nej konkrétne vyjadriť.

add 3) Oznamujem Vám, že v tomto bode bola Vaša žiadosť postúpená na odbor kontroly Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bašternák sa nakoniec môže trestu vyhnúť, lebo správkyňa nekoná

Podnikateľ blízky Smeru previedol majetok, aby mu ho štát nevzal. Zatiaľ mu to vychádza.

Dobré ráno

Dobré ráno: Odysea za funkčným Ústavným súdom je za nami. Čo teraz?

Na súde je viac ako tisíc nevybavených prípadov.

STĹPČEK JAKUBA FILA

Čí človek je správkyňa v Bašternákovom konkurze?

Cieľom trestu bolo z Bašternáka vyžmýkať všetky nelegálne eurá.


Už ste čítali?