Kto sú tí sondujúci ľudia na protestoch?

Autor: Ján Gašo | 5.4.2012 o 13:26 | (upravené 5.4.2012 o 13:38) Karma článku: 7,65 | Prečítané:  1174x

Doteraz som sa zúčastnil všetkých protestov proti skorumpovaným politikom ktoré sa v Bratislave konali. Avšak až počas dvoch posledných som si začal všímať zaujímavú skupinu ľudí.. Možno to bolo aj tým, že vďaka nízkemu počtu ľudí boli omnoho viac viditeľní...

Niektorí postávajú obďaleč, iní sa prechádzajú priamo pomedzi ľudí. Viac či menej nenápadne sa snažia sledovať celé dianie, filmujú si ľudí, dôležité okamihy, prípade fotia ich tváre. V prípade že si ich chcete odfotiť vy, snažia sa nenápadne otočiť, prípadne sa zakryť letákom, ktorý si predtým zobrali, ako keby mali záujem o protest. Pri osobnej komunikácii sa niektorí odvolávajú na novinársku prácu, stráženie podzemných garáží,  atď. Je to naozaj pravda?
Naozaj novinári, strážcovia garáže atď?

Neviem, či je možné dať podnet na nejaký štátny orgán spolu s videozáznamom ich činnosti, aby sa vyjadril k osobám na tých záznamoch. Existuje totiž aj možnosť, že tie osoby pochádzajú práve zo štátnych zložiek. V prípade, že by práve táto možnosť bola pravda, tak z ľudského hľadiska by ma zaujímali hlavne dve veci:

  1. či si sa tie osoby necítia trápne pri tom čo robia a sú si vedomí toho, že svojim konaním strácajú ľudskú dôstojnosť?
  2. čo urobia, ak vďaka aktívnym ľuďom z iných európskych krajín  skončí nakoniec aj slovenský systém fungovania politiky? (Tajne dúfam, že sa aspoň zvezieme na európskej vlne keď to prepukne. Pretože posledné mesiace ukázali, že Slovenský národ sa na odpor voči svojej "elite" nezmôže. Radšej sklopí uši, navzájom sa kvôli nej rozháda a ponechá jej priestor na ďalšie okrádanie).

A práve z dôvodu č.2 by pravdepodobne nebolo zlé mať databázu spomínaných osôb z protestov a nielen z nich. Aby sa nestalo to čo pri páde komunizmu, že keďže ľudia nemali takmer žiadne svoje dôkazy a komunisti množstvo tých štátnych zničili aj po „prevrate" pokračovali vo svojej činnosti pod inou značkou... Možno aj preto sme dnes tam, kde sme...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bašternák sa nakoniec môže trestu vyhnúť, lebo správkyňa nekoná

Podnikateľ blízky Smeru previedol majetok, aby mu ho štát nevzal. Zatiaľ mu to vychádza.

Dobré ráno

Dobré ráno: Odysea za funkčným Ústavným súdom je za nami. Čo teraz?

Na súde je viac ako tisíc nevybavených prípadov.

STĹPČEK JAKUBA FILA

Čí človek je správkyňa v Bašternákovom konkurze?

Cieľom trestu bolo z Bašternáka vyžmýkať všetky nelegálne eurá.


Už ste čítali?