Demokracia?

Autor: Ján Gašo | 11.4.2012 o 12:21 | (upravené 11.4.2012 o 22:30) Karma článku: 13,34 | Prečítané:  541x

Demokracia  - vláda ľudu. Pochádza z gréckych slov démos (ľud), kratein (vládnuť). Slovenská  „demokracia" (v úvodzovkách) je však  v podstate iba 23 ročné nonstop okrádanie ľudu (okrádanie bez úvodzoviek). Vôbec to nie je vláda ľudu...

Voľby politických strán k ničomu nevedú. Jediný naozaj viditeľný výsledok činnosti politických strán okrem nefunkčnosti všetkého na čo majú dosah je dlh štátu viac než 31 miliárd eur, ktorý neustále rastie. Čoskoro to bude 6 000 € na osobu.  A spolu s ním ruka v ruke množstvo škandálov týkajúcich sa verejných financií.

Všetky strany majú totiž prvoradý cieľ, dostať sa k obrovským peniazom, ktoré sú od nás všetkých zhromažďované pod zámienkou príspevkov na fungovanie štátu. Následne tieto zdroje neefektívne míňajú spolu s obrovským odlievaním našich peňazí im spriazneným osobám.

Okráda nás pravica, okráda nás ľavica... líšia sa iba metódami okrádania. Privatizácia, tender... Na názve nezáleží. V podstate všetky strany fungujú rovnako. Neslúžia väčšine, ale iba vyvoleným na ich čele, prípadne tým čo s úsmevom z pozadia poťahujú za nitky...

Ďalší, nemenej podstatný cieľ je získať vplyv nad tvorbu zákonov „vhodných" pre ľudí. Finančníci a bankári spolu s politikmi tvoria zákony nie také, ako potrebujú ľudia, ale také, aby z ľudí urobili v podstate tovar. Tovar, ktorý produkuje zisk a na ktorom sa dajú zarábať peniaze. A k dosiahnutiu tohto cieľa prispôsobujú všetko.

Pod zámienkou verejného poriadku využívajú políciu na svoju ochranu pred tými odvážnymi, čo sa snažia nabúrať ich plán. Pričom práve polícia by mala byť tá, čo bude trestať ľudí zhora čo nás okrádajú a nie tých, čo sa na to snažia upozorňovať. Médiá, ktoré nechcú vysielať informácie podľa ich predstáv si jednoducho kúpia a vysielajú správy také, ako im vyhovujú. To posledné médium, ktoré sa v podstate kúpiť nedá sa preto snažia aspoň scenzurovať.

Podobné problémy s „elitou" spoločnosti má celý svet. No spoločne sa proti tejto elite, ktorá sa nám vymkla spod kontroly môžeme postaviť dvoma spôsobmi.

1.  Masívnymi protestmi spojenými s osvetou tých, čo si potrebu zmeny ešte nestihli uvedomiť. Treba však upozorniť, že to nebude ľahké. Páni zhora určite nebudú váhať s použitím hoci aj silových zložiek na záchranu svojich plánov.

2.  Odpojením sa od ich systému. Treba skoncovať s prispievaním na ich často krát  zvrátené ciele a týmto spôsobom spôsobiť kolaps systému. Bol síce budovaný dlhé roky, ale s jasným cieľom. Pomáhať vyvolenej skupinke, ktorá ho budovala.

Všetci si musíme uvedomiť, že ak chceme byť naozaj slobodní a rovnocenní počas celého života, nie iba pri narodení, nesmieme zostať tovarom v rukách politikov a rôznych finančníkov. A nesmieme zabudnúť na jednu dôležitú vec. Nikto nevyhrá, pokiaľ všetci nevyhrajú!!!

Aktualizované 11.4.2012 22:28: PS pre tých čo radšej pozerajú videá... A môžete to brať ako pozvánku na 12.5.2012, kedy sa staneme súčasťou celosvetového protestu....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bašternák sa nakoniec môže trestu vyhnúť, lebo správkyňa nekoná

Podnikateľ blízky Smeru previedol majetok, aby mu ho štát nevzal. Zatiaľ mu to vychádza.

Dobré ráno

Dobré ráno: Odysea za funkčným Ústavným súdom je za nami. Čo teraz?

Na súde je viac ako tisíc nevybavených prípadov.

STĹPČEK JAKUBA FILA

Čí človek je správkyňa v Bašternákovom konkurze?

Cieľom trestu bolo z Bašternáka vyžmýkať všetky nelegálne eurá.


Už ste čítali?